Kurs i avfallsrett

Avfall Norge utvikler et kurs i avfallsrett for våre medlemmer og ønsker innspill til innhold.

Av: Marie Hesselberg | Publisert: 4. januar 2022

Gjenvinningsbransjen har stor mengde regelverk å forholde seg til, både nasjonalt og på EU-nivå. For bransjen kan det være vanskelig å vite hvor man skal lete og hvilke regelverk man skal forholde seg til. Avfall Norge er derfor i gang med å utvikle et introduksjonskurs i avfallsrett for våre medlemmer. Kurset er i utgangspunktet tenkt som et digitalt kurs som går over fem dager med én times økter per dag. Som introduksjonskurs vil deltakerne få en innføring i hvilke regelverk som er aktuelle innenfor ulike overordnede temaer. Som et introduksjonskurs vil det ikke gå i dybden på regelverk eller enkeltemner.

For at kurset skal treffe våre medlemmer på best mulig måte ønsker vi å få tilbakemeldinger på hvilke temaer det er ønskelig kurset dekker. Vi oppfordrer derfor våre medlemmer til å svare på denne undersøkelsen.

Svarfrist 1/2 2022.

Kontakt oss

Marie Hesselberg

Rådgiver
Ansvar: Møteplasser, statistikk og data, avfallsressurser
Telefon:  97906784